film-industry-filming-with-professional-camera-5PZ3F4W

Specjalista wideo / foto / transmisji live

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo i foto: od kwestii technicznych, poprzez dobór sprzętu, naukę języka filmowego, aż po samodzielne tworzenie filmów, fotografii i transmisji live, wraz z ich publikacją w Internecie, np. w serwisach społecznościowych. Kurs przygotowujący do startu zawodowego lub do zdobycia nowych, pogłebionych kwalifikacji.

Typ

Stacjonarny

Godziny

64 godz. dydaktyczne

Metoda

Warsztaty – z użyciem profesjonalnego sprzętu

Po Kursie

Egzamin – tak
Certyfikat – tak
Materiały szkoleniowe – w formie drukowanej

Poziom

Od podstaw

Koszt

Cena kursu: 10 880 zł
Cena za godz: 170 zł

DOFINANSOWANIE do 100 proc.

Cel

Umiejętność filmowania, fotografowania, prowadzenia profesjonalnych transmisji live – to kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców. Na kursie nauczysz się wszystkiego od A do Z, korzystając z profesjonalnego sprzętu wideo i foto. Po skończeniu szkolenia możesz pracować na etat lub możesz stać się niezależnym filmowcem i oferować swoje usługi na lokalnym rynku.

Czego się nauczysz

Szczegółowe poznanie sprzętu foto, wideo i zagadnień technicznych związanych z produkcją wideo, fotografią oraz transmisji live.

Poznanie różnych formatów filmów internetowych: wideo-zaproszeń, wywiadów, video-postów, materiałów promocyjnych, prostych reklamówek, filmów instruktażowych i innych.

Podstawy tworzenia krótkich scenariuszy wideo, a także koncepcji wizualnych i tekstów promocyjnych, stosowanych w social mediach.

Nauka podstaw języka filmowego i opowiadania obrazem: kadry, ujęcia, ruch kamery, sekwencje filmowe.

Poznanie roli i podstawowych ustawień światła, dźwięku, a także prowadzenia osób występujących w filmie, fotografii lub transmisji live.

Nauka montażu filmowego: ścieżek wideo oraz audio. Animacje, podpisy, loga, dodawanie muzyki, komentarzy i inne.

Poznanie popularnych formatów eksportu wideo.

Uniwersalne podstawy fotografii na użytek promocji marki: fotografowanie osób, produktów oraz wydarzeń.

Poznanie programów do prostej edycji zdjęć fotograficznych.

Poznanie popularnych platform internetowych oraz platform do prowadzenia transmisji live.

Opanowanie umiejętności zainicjowania i poprowadzenia transmisji live z wykorzystaniem miksera wizyjnego i kilku kamer z dobrą jakością obrazu i dźwięku.

Umiejętność swobodnego występu przed kamerą w roli prowadzącego bądź eksperta.

Kwestie praw autorskich. Korzystanie z banków ujęć wideo, fotografii, materiałów graficznych i muzyki. Publikowanie własnych prac w Internecie.

Efekty

Po naszym kursie będziesz robić proste filmy wideo na poziomie co najmniej dobrym. Aparat, smartfon lub kamera staną się świetnymi narzędziami do pracy: promocji produktów lub usług.

Inaczej spojrzysz na każdy film, bo sam nauczysz się opowiadać obrazem i dźwiękiem, przekazywać historie i treści, którymi chcesz się podzielić z innymi.

Sporo zaoszczędzisz, bo warsztaty to okazja do przetestowania różnego sprzętu: kamer, aparatów, obiektywów, lamp, mikrofonów i innych potrzebnych akcesoriów. Po warsztatach będziesz wiedział, czego tak naprawdę potrzebujesz do swoich celów.

Program

Moduł 1. ABC filmowca – czyli co wybrać do pracy – 2 godziny
Czym różnią się tańsze kamery od tych droższych? Dlaczego wśród filmowców popularne są cyfrowe aparaty fotograficzne? Czy można zrobić dobry film smartfonem? Dzięki wiedzy zdobytej w tym module odpowiesz sobie na pytanie: jaki sprzęt powinienem skompletować do swoich potrzeb.
Sprawdzisz też zawartość walizki filmowca, w której znajdą się takie urządzenia jak: obiektywy, mikrofony, statywy, stabilizatory, lampy, filtry, karty, baterie, kable i wiele innych akcesoriów.

Kamery: lustrzanki DSLR, bezlusterkowce, kamery wideo profesjonalne, półprofesjonalne i konsumenckie, urządzenia typu Go Pro, drony oraz telefony.
Optyka: urządzenia z wymienną optyką i bez. Rodzaje obiektywów, zoomy i stałoogniskowe, stabilizacja optyczna, najważniejsze fltry. Jak pracować z obiektywami.
Stabilizacja: statywy, monopody, statywy naramienne, gimbale, slidery.
Światło: reporterskie, studyjne, blendy.
Dźwięk: rodzaje mikrofonów – kierunkowe, krawatowe. Rekordery.
Pozostały osprzęt: torby, baterie, karty, kable, ładowarki i inne.

Moduł 2. Podstawy języka filmowego – 2 godziny

W tym module uczestnicy uczą się podstaw teorii filmowej. Uczą się pojęć filmowych oraz tego, czym jest język filmowy, jak kształtował się w całej historii kina, jaki ma wpływ na obecną kulturę i w jaki sposób wpływa na każdego z nas.

Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia filmowe, takie jak:
Kompozycja kadru: kompozycja otwarta, zamknięta, trójpodział, złoty podział, linie prowadzące i inne.
Punkt widzenia kamery: perspektywa żabia, niska, normalna, wysoka, ptasia.
Różne sposoby kadrowania: kadry totalne, szerokie, średnie, amerykańskie, bliskie, portret i detal.
Ruch obiektów i kamery: najazdy, odjazdy, transfokacja, panoramy i inne.

Moduł 3. Światło – 2 godziny
Aby Twój film był naprawdę świetny, musisz zrozumieć i opanować sposoby operowania światłem. W tym module dowiesz się jak i kiedy korzystać z dodatkowego oświetlenia, zrozumiesz znaczenie temperatury barwowej. Nauczysz się ustawiać lampy, poznając najbardziej popularne sposoby oświetlenia planu filmowego.

Światło: rodzaje i charakterystyka oświetlenia: temperatura, natężenie.
Rodzaje lamp filmowych: oświetlenie tradycyjne, a nowoczesne lampy LED.
Najczęstsze sposoby ustawienia świateł: jedno-, dwu-, trzy- i czteropunktowe oświetlenie planu.

Moduł 4. Dźwięk – 1 godzina
W filmie dźwięk jest równie ważny, a czasem nawet ważniejszy, niż obraz. Dlatego w czasie każdej realizacji musisz zadbać o znakomitą jakość dźwięku. W czasie szkolenia poznasz różne rodzaje mikrofonów służących do pracy na planie zdjęciowym.

Nagrywanie dźwięku: dźwięk z tyczki, mikrofony krawatowe, rekordery, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe.
Rejestracja dźwięku: w warunkach dobrych / w warunkach trudnych.

Moduł 5. Postprodukcja wstęp – 2 godziny
W module tym nauczysz się podstaw programów montażowych. Większość z profesjonalnych programów montażowych opiera się o ten sam schemat i bardzo podobny interfejs. Programy te wydają się bardzo skomplikowane, w rzeczywistości łatwo nauczyć się ich podstawowych funkcji i ustawień.
Montaż: najpopularniejsze programy do montażu – płatne i bezpłatne.
Schemat programów edycyjnych: importowanie materiałów, linia czasu: ścieżki wideo i dźwięku, monitor, okno efektów.
Podstawowe ustawienia: ustawienia projektu i eksportu.

Moduł 6. Nagranie wypowiedzi – warsztaty praktyczne 5 godzin
Warsztaty praktyczne w studiu filmowym z wykorzystaniem profesjonalnych kamer, mikrofonów, świateł i osprzętu. W czasie warsztatów uczymy się nagrywania krótkich wypowiedzi do kamery. Mogą to być np. zaproszenia na event, zapowiedzi promocji, krótki wywiad czy swobodna wypowiedź na dowolny temat. W tym ćwiczeniu uczestnicy wykorzystują wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własne nagranie.

W tym module wykorzystasz zdobytą już wiedzę teoretyczną i nauczysz się w jaki sposób nagrać prostą wypowiedź do kamery: jak wybrać tło, skadrować rozmówcę, podłączyć mikrofon, ustawić podstawowe światło i przeprowadzić całe nagranie.

Moduł 7. Postprodukcja wstęp – warsztaty praktyczne 3 godziny
W module tym nauczysz się prostego montażu w praktyce. Wykorzystasz nagrany przez siebie wywiad, dodasz muzykę, belkę z podpisem, logo i przebitki. W ten sposób zrobisz swój pierwszy krótki film.

Moduł 8. Opowiadanie obrazem – warsztaty praktyczne 8 godzin
Filmowanie to coś więcej, niż pokazywanie otoczenia dookoła siebie: to świadomy wybór kadrów, ujęć i scen. Film powstał ponad 100 lat temu i przez ten czas wytworzył swój własny język i styl narracji. Ponieważ żyjemy w kulturze obrazkowej, każdy z nas potrafi ten język bezbłędnie odczytywać; natomiast nie każdy potrafi tym językiem dobrze opowiadać.
W tym module nauczysz się jak tworzyć historie, jak sugestywnie przekazywać informacje i jak pokazywać własny punkt widzenia. W części praktycznej ustawisz plan filmowy i samemu prowadzisz kamerę, sprawdzając jakie znaczenie mają różne filmowe środki stylistyczne.
Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własny film.

Opowiadanie obrazem: kadr – ujęcie – scena – sekwencja – film.
Tworzenie zdjęć w praktyce: panowanie nad planem zdjęciowym. Umiejętność operowania kamerą, poruszania się i przewidywanie zdarzeń.
Ustawienia techniczne sprzętu filmowego: jakość HD/4K, klatkaż, iso, migawka, balans bieli.

Moduł 9. Postprodukcja zaawansowana – warsztaty praktyczne 8 godzin
Moduł jest kontynuacją poprzednich zajęć. Pracujesz na materiale nagranym przez Twoją grupę w czasie poprzednich zajęć praktycznych. W czasie tych warsztatów nauczysz się w pełni korzystać z potencjału profesjonalnych programów montażowych. Na stanowisku montażowym zobaczysz jak wszystkie elementy: ruch kamery, światło i dźwięki łączą się ze sobą w jedną całość. Po dodaniu plansz, napisów, animacji i muzyki ujrzysz gotowy profesjonalnie zrobiony obraz.

Opowiadanie obrazem: montowanie ujęć i scen w jedną spójną sekwencję.
Dźwięk: rola dźwięku w filmie. Muzyka. Dialogi. Efekty dźwiękowe. Synchronizacja ścieżek.
Napisy, animacje, efekty: zakładanie masek, tworzenie napisów, dodawanie logotypów, dodawanie animacji i plansz.
Popularne formaty eksportu: Przygotowanie materiałów na potrzeby mediów społecznościowych oraz mediów tradycyjnych, np. do telewizji.

Moduł 10. Prawa autorskie, prawo prasowe, licencje – 1 godzina

W tym module dowiesz się ważnych informacji prawnych: a więc kogo i kiedy możesz filmować, a także skąd brać legalne materiały potrzebne do tworzenia swoich produkcji.

Prawo: Kwestie praw autorskich i praw do wizerunku. Banki legalnej muzyki, ujęć i grafik.

Moduł 11. Streamingi LIVE technologia – 2 godziny

Prowadzenie transmisji live z telefonu komórkowego jest dziecinnie proste. Minusem tej technologii jest jednak niestabilność transmisji, a co za tym idzie pogarszająca się jakość obrazu i dźwięku – szczególnie przy rejestracji dłuższych wydarzeń.

Gdy zaczynasz transmitować na profesjonalnym poziomie – na przykład przy użyciu kilku kamer albo na kilka platform jednocześnie – musisz skorzystać z technologii RTMP służącej do prowadzenia profesjonalnych transmisji online. Technologia ta zapewnia nieporównywalną stabilność, ale w zamian wymaga stosowania dobrego sprzętu i sprawdzonych rozwiązań.

W tym module dowiesz się, jak zakładać transmisje RTMP na najpopularniejszych kanałach otwartych: takich jak Facebook czy YouTube, oraz zamkniętych: jak Zoom, Teams, Streamyard, Restream czy Clickmeting.

Moduł 12. Streamingi LIVE – warsztaty praktyczne 8 godzin

Streaming LIVE w praktyce. W czasie zajęć przeprowadzimy próbną transmisję live na trzy kanały jednocześnie: grupę Facebook, kanał YouTube oraz stronę www. Do transmisji użyjemy technik filmowych, których nauczyliśmy się w poprzednich modułach: takich jak kadrowanie, profesjonalne oświetlenie obiektu i tła, podłączenie kilku źródeł dźwięku.

Do transmisji użyjemy trzech kamer, miksera wizyjnego, profesjonalnych mikrofonów i świateł. Podłączymy też zewnętrzne źródła obrazu, takie jak filmy i prezentacje, a także poprzez sieć komórkową połączymy się z gośćmi z zewnątrz. Całości dopełnią ładne grafiki typu overlay: plansze, wizytówki, logo. Realizacja taka przypomina pracę studia telewizyjnego, ale efekty warte są włożonego wysiłku.

W tym module nauczysz się, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalny streaming LIVE od A do Z: od zainicjowania wydarzenia w mediach społecznościowych, aż po udaną transmisję online.

Moduł 13. Występy przed kamerą – warsztaty praktyczne 4 godzin

W czasach pandemii wypowiedzi do kamery stają się codziennością. Dla osób, które nie przywykły do stawania przed obiektywem, łączy się to zazwyczaj ze sporym stresem.

W tym module nauczysz się wielu przydatnych umiejętności, a także w praktyce sprawdzisz, z czym łączą się takie wystąpienia. Zyskasz wiedzę praktyczną: jak pokonać stres, jak zaplanować scenariusz wypowiedzi, jakiego używać języka, jaką stosować mowę ciała – a więc wszystko, aby dobrze wypaść przed kamerą.

Warunki

Szkolenie od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie.

Szkolenie kończy egzamin teoretyczny, sprawdzający nabyte umiejętności, a także w części praktycznej: stworzony przez Ciebie osobiści materiał wideo.

Po zaliczeniu egzaminu otrzymasz Certyfikat sygnowany przez Instytut Doskonalenia Kompetencji Cyfrowych oraz Fundację Rozwoju Kinematografii. Otrzymasz także materiały szkoleniowe w wersji drukowanej.

Organizator: Leon Studio

Leon Studio to firma obecna w Polsce od roku 2002. Realizujemy filmy promocyjne, reklamowe, szkoleniowe, a także streamingi live. Produkujemy też reportaże, filmy dokumentalne i fabularne.

Od wielu lat prowadzimy własne autorskie Warsztaty Filmowe. Staramy się wypełnić lukę rynkową, jaka powstała w wyniku gigantycznego rozwoju technologii: każdy z nas ma aparat fotograficzny i kamerę w swoim smartfonie, a brakuje prostych, krótkich szkoleń, jak tych narzędzi dobrze używać.

Nasze praktyczne kursy uczą nie tylko kwestii technicznych, ale też – a może przede wszystkim – nauki języka filmowego. W czasie naszych kursów korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego: kamer, obiektywów, świateł, mikrofonów itp. Uczymy, jak przykuć uwagę widzów i jak opowiadać obrazami, tak by nasi widzowie odebrali nasz film jak wartościową, ciekawą i profesjonalną produkcję.

film-industry-filming-with-professional-camera-5PZ3F4W

Specjalista wideo / foto / transmisji live

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo i foto: od kwestii technicznych, poprzez dobór sprzętu, naukę języka filmowego, aż po samodzielne tworzenie filmów, fotografii i transmisji live, wraz z ich publikacją w Internecie, np. w serwisach społecznościowych. Kurs przygotowujący do startu zawodowego lub do zdobycia nowych, pogłebionych kwalifikacji.

Typ

Stacjonarny

Godziny

64 godz. dydaktyczne

Metoda

Warsztaty – z użyciem profesjonalnego sprzętu

Po Kursie

Egzamin – tak
Certyfikat – tak
Materiały szkoleniowe – w formie drukowanej

Poziom

Od podstaw

Koszt

Cena kursu: 10 880 zł
Cena za godz: 170 zł

DOFINANSOWANIE do 100 proc.

Cel

Umiejętność filmowania, fotografowania, prowadzenia profesjonalnych transmisji live – to kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców. Na kursie nauczysz się wszystkiego od A do Z, korzystając z profesjonalnego sprzętu wideo i foto. Po skończeniu szkolenia możesz pracować na etat lub możesz stać się niezależnym filmowcem i oferować swoje usługi na lokalnym rynku.

Czego się nauczysz

Szczegółowe poznanie sprzętu foto, wideo i zagadnień technicznych związanych z produkcją wideo, fotografią oraz transmisji live.

Poznanie różnych formatów filmów internetowych: wideo-zaproszeń, wywiadów, video-postów, materiałów promocyjnych, prostych reklamówek, filmów instruktażowych i innych.

Podstawy tworzenia krótkich scenariuszy wideo, a także koncepcji wizualnych i tekstów promocyjnych, stosowanych w social mediach.

Nauka podstaw języka filmowego i opowiadania obrazem: kadry, ujęcia, ruch kamery, sekwencje filmowe.

Poznanie roli i podstawowych ustawień światła, dźwięku, a także prowadzenia osób występujących w filmie, fotografii lub transmisji live.

Nauka montażu filmowego: ścieżek wideo oraz audio. Animacje, podpisy, loga, dodawanie muzyki, komentarzy i inne.

Poznanie popularnych formatów eksportu wideo.

Uniwersalne podstawy fotografii na użytek promocji marki: fotografowanie osób, produktów oraz wydarzeń.

Poznanie programów do prostej edycji zdjęć fotograficznych.

Poznanie popularnych platform internetowych oraz platform do prowadzenia transmisji live.

Opanowanie umiejętności zainicjowania i poprowadzenia transmisji live z wykorzystaniem miksera wizyjnego i kilku kamer z dobrą jakością obrazu i dźwięku.

Umiejętność swobodnego występu przed kamerą w roli prowadzącego bądź eksperta.

Kwestie praw autorskich. Korzystanie z banków ujęć wideo, fotografii, materiałów graficznych i muzyki. Publikowanie własnych prac w Internecie.

Efekty

Po naszym kursie będziesz robić proste filmy wideo na poziomie co najmniej dobrym. Aparat, smartfon lub kamera staną się świetnymi narzędziami do pracy: promocji produktów lub usług.

Inaczej spojrzysz na każdy film, bo sam nauczysz się opowiadać obrazem i dźwiękiem, przekazywać historie i treści, którymi chcesz się podzielić z innymi.

Sporo zaoszczędzisz, bo warsztaty to okazja do przetestowania różnego sprzętu: kamer, aparatów, obiektywów, lamp, mikrofonów i innych potrzebnych akcesoriów. Po warsztatach będziesz wiedział, czego tak naprawdę potrzebujesz do swoich celów.

Program

Moduł 1. ABC filmowca – czyli co wybrać do pracy – 2 godziny
Czym różnią się tańsze kamery od tych droższych? Dlaczego wśród filmowców popularne są cyfrowe aparaty fotograficzne? Czy można zrobić dobry film smartfonem? Dzięki wiedzy zdobytej w tym module odpowiesz sobie na pytanie: jaki sprzęt powinienem skompletować do swoich potrzeb.
Sprawdzisz też zawartość walizki filmowca, w której znajdą się takie urządzenia jak: obiektywy, mikrofony, statywy, stabilizatory, lampy, filtry, karty, baterie, kable i wiele innych akcesoriów.

Kamery: lustrzanki DSLR, bezlusterkowce, kamery wideo profesjonalne, półprofesjonalne i konsumenckie, urządzenia typu Go Pro, drony oraz telefony.
Optyka: urządzenia z wymienną optyką i bez. Rodzaje obiektywów, zoomy i stałoogniskowe, stabilizacja optyczna, najważniejsze fltry. Jak pracować z obiektywami.
Stabilizacja: statywy, monopody, statywy naramienne, gimbale, slidery.
Światło: reporterskie, studyjne, blendy.
Dźwięk: rodzaje mikrofonów – kierunkowe, krawatowe. Rekordery.
Pozostały osprzęt: torby, baterie, karty, kable, ładowarki i inne.

Moduł 2. Podstawy języka filmowego – 2 godziny

W tym module uczestnicy uczą się podstaw teorii filmowej. Uczą się pojęć filmowych oraz tego, czym jest język filmowy, jak kształtował się w całej historii kina, jaki ma wpływ na obecną kulturę i w jaki sposób wpływa na każdego z nas.

Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia filmowe, takie jak:
Kompozycja kadru: kompozycja otwarta, zamknięta, trójpodział, złoty podział, linie prowadzące i inne.
Punkt widzenia kamery: perspektywa żabia, niska, normalna, wysoka, ptasia.
Różne sposoby kadrowania: kadry totalne, szerokie, średnie, amerykańskie, bliskie, portret i detal.
Ruch obiektów i kamery: najazdy, odjazdy, transfokacja, panoramy i inne.

Moduł 3. Światło – 2 godziny
Aby Twój film był naprawdę świetny, musisz zrozumieć i opanować sposoby operowania światłem. W tym module dowiesz się jak i kiedy korzystać z dodatkowego oświetlenia, zrozumiesz znaczenie temperatury barwowej. Nauczysz się ustawiać lampy, poznając najbardziej popularne sposoby oświetlenia planu filmowego.

Światło: rodzaje i charakterystyka oświetlenia: temperatura, natężenie.
Rodzaje lamp filmowych: oświetlenie tradycyjne, a nowoczesne lampy LED.
Najczęstsze sposoby ustawienia świateł: jedno-, dwu-, trzy- i czteropunktowe oświetlenie planu.

Moduł 4. Dźwięk – 1 godzina
W filmie dźwięk jest równie ważny, a czasem nawet ważniejszy, niż obraz. Dlatego w czasie każdej realizacji musisz zadbać o znakomitą jakość dźwięku. W czasie szkolenia poznasz różne rodzaje mikrofonów służących do pracy na planie zdjęciowym.

Nagrywanie dźwięku: dźwięk z tyczki, mikrofony krawatowe, rekordery, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe.
Rejestracja dźwięku: w warunkach dobrych / w warunkach trudnych.

Moduł 5. Postprodukcja wstęp – 2 godziny
W module tym nauczysz się podstaw programów montażowych. Większość z profesjonalnych programów montażowych opiera się o ten sam schemat i bardzo podobny interfejs. Programy te wydają się bardzo skomplikowane, w rzeczywistości łatwo nauczyć się ich podstawowych funkcji i ustawień.
Montaż: najpopularniejsze programy do montażu – płatne i bezpłatne.
Schemat programów edycyjnych: importowanie materiałów, linia czasu: ścieżki wideo i dźwięku, monitor, okno efektów.
Podstawowe ustawienia: ustawienia projektu i eksportu.

Moduł 6. Nagranie wypowiedzi – warsztaty praktyczne 5 godzin
Warsztaty praktyczne w studiu filmowym z wykorzystaniem profesjonalnych kamer, mikrofonów, świateł i osprzętu. W czasie warsztatów uczymy się nagrywania krótkich wypowiedzi do kamery. Mogą to być np. zaproszenia na event, zapowiedzi promocji, krótki wywiad czy swobodna wypowiedź na dowolny temat. W tym ćwiczeniu uczestnicy wykorzystują wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własne nagranie.

W tym module wykorzystasz zdobytą już wiedzę teoretyczną i nauczysz się w jaki sposób nagrać prostą wypowiedź do kamery: jak wybrać tło, skadrować rozmówcę, podłączyć mikrofon, ustawić podstawowe światło i przeprowadzić całe nagranie.

Moduł 7. Postprodukcja wstęp – warsztaty praktyczne 3 godziny
W module tym nauczysz się prostego montażu w praktyce. Wykorzystasz nagrany przez siebie wywiad, dodasz muzykę, belkę z podpisem, logo i przebitki. W ten sposób zrobisz swój pierwszy krótki film.

Moduł 8. Opowiadanie obrazem – warsztaty praktyczne 8 godzin
Filmowanie to coś więcej, niż pokazywanie otoczenia dookoła siebie: to świadomy wybór kadrów, ujęć i scen. Film powstał ponad 100 lat temu i przez ten czas wytworzył swój własny język i styl narracji. Ponieważ żyjemy w kulturze obrazkowej, każdy z nas potrafi ten język bezbłędnie odczytywać; natomiast nie każdy potrafi tym językiem dobrze opowiadać.
W tym module nauczysz się jak tworzyć historie, jak sugestywnie przekazywać informacje i jak pokazywać własny punkt widzenia. W części praktycznej ustawisz plan filmowy i samemu prowadzisz kamerę, sprawdzając jakie znaczenie mają różne filmowe środki stylistyczne.
Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własny film.

Opowiadanie obrazem: kadr – ujęcie – scena – sekwencja – film.
Tworzenie zdjęć w praktyce: panowanie nad planem zdjęciowym. Umiejętność operowania kamerą, poruszania się i przewidywanie zdarzeń.
Ustawienia techniczne sprzętu filmowego: jakość HD/4K, klatkaż, iso, migawka, balans bieli.

Moduł 9. Postprodukcja zaawansowana – warsztaty praktyczne 8 godzin
Moduł jest kontynuacją poprzednich zajęć. Pracujesz na materiale nagranym przez Twoją grupę w czasie poprzednich zajęć praktycznych. W czasie tych warsztatów nauczysz się w pełni korzystać z potencjału profesjonalnych programów montażowych. Na stanowisku montażowym zobaczysz jak wszystkie elementy: ruch kamery, światło i dźwięki łączą się ze sobą w jedną całość. Po dodaniu plansz, napisów, animacji i muzyki ujrzysz gotowy profesjonalnie zrobiony obraz.

Opowiadanie obrazem: montowanie ujęć i scen w jedną spójną sekwencję.
Dźwięk: rola dźwięku w filmie. Muzyka. Dialogi. Efekty dźwiękowe. Synchronizacja ścieżek.
Napisy, animacje, efekty: zakładanie masek, tworzenie napisów, dodawanie logotypów, dodawanie animacji i plansz.
Popularne formaty eksportu: Przygotowanie materiałów na potrzeby mediów społecznościowych oraz mediów tradycyjnych, np. do telewizji.

Moduł 10. Prawa autorskie, prawo prasowe, licencje – 1 godzina

W tym module dowiesz się ważnych informacji prawnych: a więc kogo i kiedy możesz filmować, a także skąd brać legalne materiały potrzebne do tworzenia swoich produkcji.

Prawo: Kwestie praw autorskich i praw do wizerunku. Banki legalnej muzyki, ujęć i grafik.

Moduł 11. Streamingi LIVE technologia – 2 godziny

Prowadzenie transmisji live z telefonu komórkowego jest dziecinnie proste. Minusem tej technologii jest jednak niestabilność transmisji, a co za tym idzie pogarszająca się jakość obrazu i dźwięku – szczególnie przy rejestracji dłuższych wydarzeń.

Gdy zaczynasz transmitować na profesjonalnym poziomie – na przykład przy użyciu kilku kamer albo na kilka platform jednocześnie – musisz skorzystać z technologii RTMP służącej do prowadzenia profesjonalnych transmisji online. Technologia ta zapewnia nieporównywalną stabilność, ale w zamian wymaga stosowania dobrego sprzętu i sprawdzonych rozwiązań.

W tym module dowiesz się, jak zakładać transmisje RTMP na najpopularniejszych kanałach otwartych: takich jak Facebook czy YouTube, oraz zamkniętych: jak Zoom, Teams, Streamyard, Restream czy Clickmeting.

Moduł 12. Streamingi LIVE – warsztaty praktyczne 8 godzin

Streaming LIVE w praktyce. W czasie zajęć przeprowadzimy próbną transmisję live na trzy kanały jednocześnie: grupę Facebook, kanał YouTube oraz stronę www. Do transmisji użyjemy technik filmowych, których nauczyliśmy się w poprzednich modułach: takich jak kadrowanie, profesjonalne oświetlenie obiektu i tła, podłączenie kilku źródeł dźwięku.

Do transmisji użyjemy trzech kamer, miksera wizyjnego, profesjonalnych mikrofonów i świateł. Podłączymy też zewnętrzne źródła obrazu, takie jak filmy i prezentacje, a także poprzez sieć komórkową połączymy się z gośćmi z zewnątrz. Całości dopełnią ładne grafiki typu overlay: plansze, wizytówki, logo. Realizacja taka przypomina pracę studia telewizyjnego, ale efekty warte są włożonego wysiłku.

W tym module nauczysz się, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalny streaming LIVE od A do Z: od zainicjowania wydarzenia w mediach społecznościowych, aż po udaną transmisję online.

Moduł 13. Występy przed kamerą – warsztaty praktyczne 4 godzin

W czasach pandemii wypowiedzi do kamery stają się codziennością. Dla osób, które nie przywykły do stawania przed obiektywem, łączy się to zazwyczaj ze sporym stresem.

W tym module nauczysz się wielu przydatnych umiejętności, a także w praktyce sprawdzisz, z czym łączą się takie wystąpienia. Zyskasz wiedzę praktyczną: jak pokonać stres, jak zaplanować scenariusz wypowiedzi, jakiego używać języka, jaką stosować mowę ciała – a więc wszystko, aby dobrze wypaść przed kamerą.

Warunki

Szkolenie od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie.

Szkolenie kończy egzamin teoretyczny, sprawdzający nabyte umiejętności, a także w części praktycznej: stworzony przez Ciebie osobiści materiał wideo.

Po zaliczeniu egzaminu otrzymasz Certyfikat sygnowany przez Instytut Doskonalenia Kompetencji Cyfrowych oraz Fundację Rozwoju Kinematografii. Otrzymasz także materiały szkoleniowe w wersji drukowanej.

Organizator: Leon Studio

Leon Studio to firma obecna w Polsce od roku 2002. Realizujemy filmy promocyjne, reklamowe, szkoleniowe, a także streamingi live. Produkujemy też reportaże, filmy dokumentalne i fabularne.

Od wielu lat prowadzimy własne autorskie Warsztaty Filmowe. Staramy się wypełnić lukę rynkową, jaka powstała w wyniku gigantycznego rozwoju technologii: każdy z nas ma aparat fotograficzny i kamerę w swoim smartfonie, a brakuje prostych, krótkich szkoleń, jak tych narzędzi dobrze używać.

Nasze praktyczne kursy uczą nie tylko kwestii technicznych, ale też – a może przede wszystkim – nauki języka filmowego. W czasie naszych kursów korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego: kamer, obiektywów, świateł, mikrofonów itp. Uczymy, jak przykuć uwagę widzów i jak opowiadać obrazami, tak by nasi widzowie odebrali nasz film jak wartościową, ciekawą i profesjonalną produkcję.

film-industry-filming-with-professional-camera-5PZ3F4W

Specjalista wideo / foto / transmisji live

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo i foto: od kwestii technicznych, poprzez dobór sprzętu, naukę języka filmowego, aż po samodzielne tworzenie filmów, fotografii i transmisji live, wraz z ich publikacją w Internecie, np. w serwisach społecznościowych. Kurs przygotowujący do startu zawodowego lub do zdobycia nowych, pogłebionych kwalifikacji.

Typ

Stacjonarny

Godziny

64 godz. dydaktyczne

Metoda

Warsztaty – z użyciem profesjonalnego sprzętu

Po Kursie

Egzamin – tak
Certyfikat – tak
Materiały szkoleniowe – w formie drukowanej

Poziom

Od podstaw

Koszt

Cena kursu: 10 880 zł
Cena za godz: 170 zł

DOFINANSOWANIE do 100 proc.

Cel

Umiejętność filmowania, fotografowania, prowadzenia profesjonalnych transmisji live – to kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców. Na kursie nauczysz się wszystkiego od A do Z, korzystając z profesjonalnego sprzętu wideo i foto. Po skończeniu szkolenia możesz pracować na etat lub możesz stać się niezależnym filmowcem i oferować swoje usługi na lokalnym rynku.

Czego się nauczysz

Szczegółowe poznanie sprzętu foto, wideo i zagadnień technicznych związanych z produkcją wideo, fotografią oraz transmisji live.

Poznanie różnych formatów filmów internetowych: wideo-zaproszeń, wywiadów, video-postów, materiałów promocyjnych, prostych reklamówek, filmów instruktażowych i innych.

Podstawy tworzenia krótkich scenariuszy wideo, a także koncepcji wizualnych i tekstów promocyjnych, stosowanych w social mediach.

Nauka podstaw języka filmowego i opowiadania obrazem: kadry, ujęcia, ruch kamery, sekwencje filmowe.

Poznanie roli i podstawowych ustawień światła, dźwięku, a także prowadzenia osób występujących w filmie, fotografii lub transmisji live.

Nauka montażu filmowego: ścieżek wideo oraz audio. Animacje, podpisy, loga, dodawanie muzyki, komentarzy i inne.

Poznanie popularnych formatów eksportu wideo.

Uniwersalne podstawy fotografii na użytek promocji marki: fotografowanie osób, produktów oraz wydarzeń.

Poznanie programów do prostej edycji zdjęć fotograficznych.

Poznanie popularnych platform internetowych oraz platform do prowadzenia transmisji live.

Opanowanie umiejętności zainicjowania i poprowadzenia transmisji live z wykorzystaniem miksera wizyjnego i kilku kamer z dobrą jakością obrazu i dźwięku.

Umiejętność swobodnego występu przed kamerą w roli prowadzącego bądź eksperta.

Kwestie praw autorskich. Korzystanie z banków ujęć wideo, fotografii, materiałów graficznych i muzyki. Publikowanie własnych prac w Internecie.

Efekty

Po naszym kursie będziesz robić proste filmy wideo na poziomie co najmniej dobrym. Aparat, smartfon lub kamera staną się świetnymi narzędziami do pracy: promocji produktów lub usług.

Inaczej spojrzysz na każdy film, bo sam nauczysz się opowiadać obrazem i dźwiękiem, przekazywać historie i treści, którymi chcesz się podzielić z innymi.

Sporo zaoszczędzisz, bo warsztaty to okazja do przetestowania różnego sprzętu: kamer, aparatów, obiektywów, lamp, mikrofonów i innych potrzebnych akcesoriów. Po warsztatach będziesz wiedział, czego tak naprawdę potrzebujesz do swoich celów.

Program

Moduł 1. ABC filmowca – czyli co wybrać do pracy – 2 godziny
Czym różnią się tańsze kamery od tych droższych? Dlaczego wśród filmowców popularne są cyfrowe aparaty fotograficzne? Czy można zrobić dobry film smartfonem? Dzięki wiedzy zdobytej w tym module odpowiesz sobie na pytanie: jaki sprzęt powinienem skompletować do swoich potrzeb.
Sprawdzisz też zawartość walizki filmowca, w której znajdą się takie urządzenia jak: obiektywy, mikrofony, statywy, stabilizatory, lampy, filtry, karty, baterie, kable i wiele innych akcesoriów.

Kamery: lustrzanki DSLR, bezlusterkowce, kamery wideo profesjonalne, półprofesjonalne i konsumenckie, urządzenia typu Go Pro, drony oraz telefony.
Optyka: urządzenia z wymienną optyką i bez. Rodzaje obiektywów, zoomy i stałoogniskowe, stabilizacja optyczna, najważniejsze fltry. Jak pracować z obiektywami.
Stabilizacja: statywy, monopody, statywy naramienne, gimbale, slidery.
Światło: reporterskie, studyjne, blendy.
Dźwięk: rodzaje mikrofonów – kierunkowe, krawatowe. Rekordery.
Pozostały osprzęt: torby, baterie, karty, kable, ładowarki i inne.

Moduł 2. Podstawy języka filmowego – 2 godziny

W tym module uczestnicy uczą się podstaw teorii filmowej. Uczą się pojęć filmowych oraz tego, czym jest język filmowy, jak kształtował się w całej historii kina, jaki ma wpływ na obecną kulturę i w jaki sposób wpływa na każdego z nas.

Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia filmowe, takie jak:
Kompozycja kadru: kompozycja otwarta, zamknięta, trójpodział, złoty podział, linie prowadzące i inne.
Punkt widzenia kamery: perspektywa żabia, niska, normalna, wysoka, ptasia.
Różne sposoby kadrowania: kadry totalne, szerokie, średnie, amerykańskie, bliskie, portret i detal.
Ruch obiektów i kamery: najazdy, odjazdy, transfokacja, panoramy i inne.

Moduł 3. Światło – 2 godziny
Aby Twój film był naprawdę świetny, musisz zrozumieć i opanować sposoby operowania światłem. W tym module dowiesz się jak i kiedy korzystać z dodatkowego oświetlenia, zrozumiesz znaczenie temperatury barwowej. Nauczysz się ustawiać lampy, poznając najbardziej popularne sposoby oświetlenia planu filmowego.

Światło: rodzaje i charakterystyka oświetlenia: temperatura, natężenie.
Rodzaje lamp filmowych: oświetlenie tradycyjne, a nowoczesne lampy LED.
Najczęstsze sposoby ustawienia świateł: jedno-, dwu-, trzy- i czteropunktowe oświetlenie planu.

Moduł 4. Dźwięk – 1 godzina
W filmie dźwięk jest równie ważny, a czasem nawet ważniejszy, niż obraz. Dlatego w czasie każdej realizacji musisz zadbać o znakomitą jakość dźwięku. W czasie szkolenia poznasz różne rodzaje mikrofonów służących do pracy na planie zdjęciowym.

Nagrywanie dźwięku: dźwięk z tyczki, mikrofony krawatowe, rekordery, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe.
Rejestracja dźwięku: w warunkach dobrych / w warunkach trudnych.

Moduł 5. Postprodukcja wstęp – 2 godziny
W module tym nauczysz się podstaw programów montażowych. Większość z profesjonalnych programów montażowych opiera się o ten sam schemat i bardzo podobny interfejs. Programy te wydają się bardzo skomplikowane, w rzeczywistości łatwo nauczyć się ich podstawowych funkcji i ustawień.
Montaż: najpopularniejsze programy do montażu – płatne i bezpłatne.
Schemat programów edycyjnych: importowanie materiałów, linia czasu: ścieżki wideo i dźwięku, monitor, okno efektów.
Podstawowe ustawienia: ustawienia projektu i eksportu.

Moduł 6. Nagranie wypowiedzi – warsztaty praktyczne 5 godzin
Warsztaty praktyczne w studiu filmowym z wykorzystaniem profesjonalnych kamer, mikrofonów, świateł i osprzętu. W czasie warsztatów uczymy się nagrywania krótkich wypowiedzi do kamery. Mogą to być np. zaproszenia na event, zapowiedzi promocji, krótki wywiad czy swobodna wypowiedź na dowolny temat. W tym ćwiczeniu uczestnicy wykorzystują wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własne nagranie.

W tym module wykorzystasz zdobytą już wiedzę teoretyczną i nauczysz się w jaki sposób nagrać prostą wypowiedź do kamery: jak wybrać tło, skadrować rozmówcę, podłączyć mikrofon, ustawić podstawowe światło i przeprowadzić całe nagranie.

Moduł 7. Postprodukcja wstęp – warsztaty praktyczne 3 godziny
W module tym nauczysz się prostego montażu w praktyce. Wykorzystasz nagrany przez siebie wywiad, dodasz muzykę, belkę z podpisem, logo i przebitki. W ten sposób zrobisz swój pierwszy krótki film.

Moduł 8. Opowiadanie obrazem – warsztaty praktyczne 8 godzin
Filmowanie to coś więcej, niż pokazywanie otoczenia dookoła siebie: to świadomy wybór kadrów, ujęć i scen. Film powstał ponad 100 lat temu i przez ten czas wytworzył swój własny język i styl narracji. Ponieważ żyjemy w kulturze obrazkowej, każdy z nas potrafi ten język bezbłędnie odczytywać; natomiast nie każdy potrafi tym językiem dobrze opowiadać.
W tym module nauczysz się jak tworzyć historie, jak sugestywnie przekazywać informacje i jak pokazywać własny punkt widzenia. W części praktycznej ustawisz plan filmowy i samemu prowadzisz kamerę, sprawdzając jakie znaczenie mają różne filmowe środki stylistyczne.
Uczestnicy są dzieleni na 2 – 3 grupy. Każda z grup wykonuje własny film.

Opowiadanie obrazem: kadr – ujęcie – scena – sekwencja – film.
Tworzenie zdjęć w praktyce: panowanie nad planem zdjęciowym. Umiejętność operowania kamerą, poruszania się i przewidywanie zdarzeń.
Ustawienia techniczne sprzętu filmowego: jakość HD/4K, klatkaż, iso, migawka, balans bieli.

Moduł 9. Postprodukcja zaawansowana – warsztaty praktyczne 8 godzin
Moduł jest kontynuacją poprzednich zajęć. Pracujesz na materiale nagranym przez Twoją grupę w czasie poprzednich zajęć praktycznych. W czasie tych warsztatów nauczysz się w pełni korzystać z potencjału profesjonalnych programów montażowych. Na stanowisku montażowym zobaczysz jak wszystkie elementy: ruch kamery, światło i dźwięki łączą się ze sobą w jedną całość. Po dodaniu plansz, napisów, animacji i muzyki ujrzysz gotowy profesjonalnie zrobiony obraz.

Opowiadanie obrazem: montowanie ujęć i scen w jedną spójną sekwencję.
Dźwięk: rola dźwięku w filmie. Muzyka. Dialogi. Efekty dźwiękowe. Synchronizacja ścieżek.
Napisy, animacje, efekty: zakładanie masek, tworzenie napisów, dodawanie logotypów, dodawanie animacji i plansz.
Popularne formaty eksportu: Przygotowanie materiałów na potrzeby mediów społecznościowych oraz mediów tradycyjnych, np. do telewizji.

Moduł 10. Prawa autorskie, prawo prasowe, licencje – 1 godzina

W tym module dowiesz się ważnych informacji prawnych: a więc kogo i kiedy możesz filmować, a także skąd brać legalne materiały potrzebne do tworzenia swoich produkcji.

Prawo: Kwestie praw autorskich i praw do wizerunku. Banki legalnej muzyki, ujęć i grafik.

Moduł 11. Streamingi LIVE technologia – 2 godziny

Prowadzenie transmisji live z telefonu komórkowego jest dziecinnie proste. Minusem tej technologii jest jednak niestabilność transmisji, a co za tym idzie pogarszająca się jakość obrazu i dźwięku – szczególnie przy rejestracji dłuższych wydarzeń.

Gdy zaczynasz transmitować na profesjonalnym poziomie – na przykład przy użyciu kilku kamer albo na kilka platform jednocześnie – musisz skorzystać z technologii RTMP służącej do prowadzenia profesjonalnych transmisji online. Technologia ta zapewnia nieporównywalną stabilność, ale w zamian wymaga stosowania dobrego sprzętu i sprawdzonych rozwiązań.

W tym module dowiesz się, jak zakładać transmisje RTMP na najpopularniejszych kanałach otwartych: takich jak Facebook czy YouTube, oraz zamkniętych: jak Zoom, Teams, Streamyard, Restream czy Clickmeting.

Moduł 12. Streamingi LIVE – warsztaty praktyczne 8 godzin

Streaming LIVE w praktyce. W czasie zajęć przeprowadzimy próbną transmisję live na trzy kanały jednocześnie: grupę Facebook, kanał YouTube oraz stronę www. Do transmisji użyjemy technik filmowych, których nauczyliśmy się w poprzednich modułach: takich jak kadrowanie, profesjonalne oświetlenie obiektu i tła, podłączenie kilku źródeł dźwięku.

Do transmisji użyjemy trzech kamer, miksera wizyjnego, profesjonalnych mikrofonów i świateł. Podłączymy też zewnętrzne źródła obrazu, takie jak filmy i prezentacje, a także poprzez sieć komórkową połączymy się z gośćmi z zewnątrz. Całości dopełnią ładne grafiki typu overlay: plansze, wizytówki, logo. Realizacja taka przypomina pracę studia telewizyjnego, ale efekty warte są włożonego wysiłku.

W tym module nauczysz się, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalny streaming LIVE od A do Z: od zainicjowania wydarzenia w mediach społecznościowych, aż po udaną transmisję online.

Moduł 13. Występy przed kamerą – warsztaty praktyczne 4 godzin

W czasach pandemii wypowiedzi do kamery stają się codziennością. Dla osób, które nie przywykły do stawania przed obiektywem, łączy się to zazwyczaj ze sporym stresem.

W tym module nauczysz się wielu przydatnych umiejętności, a także w praktyce sprawdzisz, z czym łączą się takie wystąpienia. Zyskasz wiedzę praktyczną: jak pokonać stres, jak zaplanować scenariusz wypowiedzi, jakiego używać języka, jaką stosować mowę ciała – a więc wszystko, aby dobrze wypaść przed kamerą.

Warunki

Szkolenie od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie.

Szkolenie kończy egzamin teoretyczny, sprawdzający nabyte umiejętności, a także w części praktycznej: stworzony przez Ciebie osobiści materiał wideo.

Po zaliczeniu egzaminu otrzymasz Certyfikat sygnowany przez Instytut Doskonalenia Kompetencji Cyfrowych oraz Fundację Rozwoju Kinematografii. Otrzymasz także materiały szkoleniowe w wersji drukowanej.

Organizator: Leon Studio

Leon Studio to firma obecna w Polsce od roku 2002. Realizujemy filmy promocyjne, reklamowe, szkoleniowe, a także streamingi live. Produkujemy też reportaże, filmy dokumentalne i fabularne.

Od wielu lat prowadzimy własne autorskie Warsztaty Filmowe. Staramy się wypełnić lukę rynkową, jaka powstała w wyniku gigantycznego rozwoju technologii: każdy z nas ma aparat fotograficzny i kamerę w swoim smartfonie, a brakuje prostych, krótkich szkoleń, jak tych narzędzi dobrze używać.

Nasze praktyczne kursy uczą nie tylko kwestii technicznych, ale też – a może przede wszystkim – nauki języka filmowego. W czasie naszych kursów korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego: kamer, obiektywów, świateł, mikrofonów itp. Uczymy, jak przykuć uwagę widzów i jak opowiadać obrazami, tak by nasi widzowie odebrali nasz film jak wartościową, ciekawą i profesjonalną produkcję.

Slide showing some work,
portfolio items or
clients
intercambiable layouts AliquaMa
lectus
Proin
nec molliS
Vivamus ut
tempor
Curabitur
sagittis
Slide Example is not the
main thing in
influencing others.
It is the only thing
intercambiable layouts AliquaMa
lectus
Proin
nec molliS
Vivamus ut
tempor
Curabitur
sagittis
Slide Everything should
be made as simple
as possible, but not
simpler.
intercambiable layouts AliquaMa
lectus
Proin
nec molliS
Vivamus ut
tempor
Curabitur
sagittis

Mike Edwards graphic & web designer GO TO PORTFOLIO Emily
Johnson
graphic & web designer GO TO PORTFOLIO
Elvira Clarkson wordpress developer GO TO PORTFOLIO

Creative
Digital
Agency
focused in eye
catching interfaces
and websites
Creative Digital Agency focused in eye catching interfaces and websites
Amazing
Duotone
Effects
focused in eye
catching interfaces
and websites
Amazing Duotone Effects focused in eye catching interfaces and websites
Create your
Own Shapes
focused in eye
catching interfaces
and websites
Create your Own Shapes focused in eye catching interfaces and websites

Slide Let’s Make
Amazing Websites
Maecenas vitae aliquam odio, ut ultrices dolor. Aenean ultrices nunc
massa, et ornare tortor volutpat ut. Pellentesque nulla purus
tristique quis diam nec.
See More Start Using Slaido Now
Rewarding
Value-Based Behavior
Maecenas vitae aliquam odio, ut ultrices dolor. Aenean ultrices nunc
massa, et ornare tortor volutpat ut. Pellentesque nulla purus
tristique quis diam nec.
See More Start Using Slaido Now
Tell your partners
or collegues about Slaido
Maecenas vitae aliquam odio, ut ultrices dolor. Aenean ultrices nunc
massa, et ornare tortor volutpat ut. Pellentesque nulla purus
tristique quis diam nec.
See More Start Using Slaido Now

enjoy unique
moments
Donec quis nunc mollis, tincidunt mi vel, pellentesque arcu. Nam nec
tristique ex, vitae posuere enim. Nunc vulputate metus id ex pretium
fermentum.
READ MORE ABOUT THIS PURCHASE CONTACT US SUPPORT Creative
styles every
where
Easy to edit
start using
now
Strong lives are
motivated by
dynamic purposes
Donec quis nunc mollis, tincidunt mi vel, pellentesque arcu. Nam nec
tristique ex, vitae posuere enim. Nunc vulputate metus id ex pretium
fermentum.
READ MORE ABOUT THIS PURCHASE CONTACT US SUPPORT Creative
styles every
where
Easy to edit
start using
now
Life has no
limitations
except the ones
you make
Donec quis nunc mollis, tincidunt mi vel, pellentesque arcu. Nam nec tristique ex, vitae
posuere enim. Nunc vulputate metus id ex pretium fermentum.
READ MORE Creative
styles every
where
Easy to edit
start using
now
Life has no limitations
except the ones you make

Attitude
is a
choice
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Curabitur consectetur porttitor justo, sit amet tempor dolor dignissim elementum. Praesent vitae
neque at justo facilisis lacinia at id ipsum.
PURCHASE SLAIDO FAST RESPONSE Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
CREATIVE DESIGNS Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
LIFETIME UPDATES Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
Attitude is a choice
Don't be
afraid
to give up
the good
to go for
the great
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Curabitur consectetur porttitor justo, sit amet tempor dolor dignissim elementum. Praesent vitae
neque at justo facilisis lacinia at id ipsum.
PURCHASE SLAIDO FAST RESPONSE Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
CREATIVE DESIGNS Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
LIFETIME UPDATES Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
Don't be afraid
to give up the good
to go for the great
Everything
you
can imagine
is real
Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.
Curabitur consectetur porttitor justo, sit amet tempor dolor dignissim elementum. Praesent vitae
neque at justo facilisis lacinia at id ipsum.
PURCHASE SLAIDO FAST RESPONSE Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
CREATIVE DESIGNS Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
LIFETIME UPDATES Nulla sollicitudin neque a ex pretium, sed bibendum
ipsum condimentum. Vivamus gravida, arcu at lacinia
convallis, dolor metus.
Everything you
can imagine is real

Lider rynku organizacji kursów kompetencji cyfrowych dla osób do 30 roku życia

STAĆ CIĘ NA ROZWÓJ Nasze kursy są
dofinansowane od 70 do 100 proc.
Sprawdź

Lider rynku organizacji kursów kompetencji cyfrowych dla osób do 30 roku życia

Szkolenia trwają! Skontaktuj się z nami: 505 06 06 12 lub 661 800 400

Wybierz kurs kompetencji cyfrowych dla siebie

Kompetencje cyfrowe

Online 24 godz. - dla doradców zawodowych PUP

Nasz bestseller! Już ponad 300 doradców zawodowych z 92 urzędów pracy z całej Polski ukończyło nasze szkolenie. Jest ono stworzony specjalnie z myślą o doradcach zawodowych i pracownikach Powiatowych Urzędów Pracy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie technologii cyfrowych.

Kompetencje cyfrowe

Stacjonarnie 16/25/40 godz. - dla osób bezrobotnych

To szkolenie to więcej niż nauka –  to podróż, która przemieni Cię z osoby poszukującej pracy w kandydata, którego pracodawcy będą zabiegać o zatrudnienie. Dzięki naszym doświadczonym trenerom i praktycznym ćwiczeniom, nabędziesz pewność siebie i umiejętności potrzebne, by wejść na rynek pracy z impetem.

Bezpieczne pieniądze

Online 4 godz. - cyberbezpieczeństwo w sieci

Codziennie płacisz kartą, kupujesz w e-sklepach, korzystasz z aplikacji. Swój bank odwiedzasz wirtualnie, korzystając z komputera lub smartfona. Te same urządzenia służą Ci do połączeń z innymi ludźmi, także takimi, których nie znasz. Nasz kurs jest przewodnikiem po świecie bankowości elektronicznej i bezpiecznych metod płatności. 

Kręć smartfonem

Online 4 godz. - kurs błyskawiczny

Każdego dnia wokół Ciebie dzieje się coś ciekawego. Wyjmujesz smartfona, zaczynasz filmować i po kilku sekundach… nie wiesz, co dalej. Nasz kurs online sprawi, że staniesz się niemal zawodowcem! Współczesne  smartfony mają na tyle wysoką jakość obrazu, że Twoje wideo może służyć do promocji produktów, usług lub każdej innej rzeczy, którą chcesz pokazać. 

Reklamuj się smartfonem

Online 14 godz. - pogłębiona wiedza

Pełny, 14-godzinny wariant kursu (3 sesje), zawiera moduł dotyczący tworzenia sugestywnych filmików reklamowych, pokazujących usługi, produkty lub idee za pomocą ujęć, a nie tylko słów. Warsztaty polecamy osobom, które chcą inwestować swoje zaangażowanie w social mediach, szukając w nich nowych klientów. 

Bezpieczne pieniądze

Online 4 godz. - cyberbezpieczeństwo

Codziennie płacisz kartą, kupujesz w e-sklepach, korzystasz z aplikacji. Swój bank odwiedzasz wirtualnie, korzystając z komputera lub smartfona. Te same urządzenia służą Ci do połączeń z innymi ludźmi, także takimi, których nie znasz. Nasz kurs jest przewodnikiem po świecie bankowości elektronicznej i bezpiecznych metod płatności. 

Druk 3D w edukacji

Kurs stacjonarny 8 godz. - podstawowy, dla nauczycieli

Kurs dostarcza nauczycielom podstawowej wiedzy o technologii druku 3D. Uczymy się technologii od strony praktycznej: od prostego projektowania, poprzez przygotowanie własnego projektu do druku, ustawienie parametrów szkolnej drukarki, przez gotowy wydruk, aż po jego obróbkę i finalne wykończenie.

Wideo w edukacji

Kurs stacjonarny 8 godz. - podstawowy, dla nauczycieli

Twoja szkoła uczestniczy w programie „Laboratoria Przyszłości”? Masz już kamerę lub aparat do nagrywania filmików? Na kursie otrzymasz całą praktyczną wiedzę potrzebną do tworzenia wideo na posiadanym sprzęcie, a bezpośredni dostęp do instruktorów sprawi, że otrzymasz odpowiedź na wszelkie swoje pytania.

Oko w oko z kamerą

Kurs stacjonarny 8 godz. - dla początkujących

Nie ważne czy jesteś pracownikiem korporacji, przedsiębiorcą, nauczycielem czy artystą – jeśli przyjdzie Ci udzielić wywiadu lub zaprezentować swoją markę w internecie warto być do tego dobrze przygotowanym! Na kursie nauczysz się jak przy pomocy prostych technik i narzędzi opanować stres przed kamerą i zaprezentować się w sposób autentyczny i profesjonalny.

Wideo w biznesie

Kurs stacjonarny 16 godz. - wiedza w praktyce

Kurs dla osób chcących samodzielnie tworzyć proste materiały wideo do promocji produktów i usług. Zaprosimy Cię do zaaranżowanego studia, gdzie pod okiem zawodowców, na profesjonalnym sprzęcie będziesz sam nagrywać, oświetlać, montować, dodawać grafiki i tworzyć swoje własne filmy wideo. Na 2-dniowym kursie otrzymasz całą praktyczną wiedzę potrzebną na start.

Ekspert wideo

Kurs stacjonarny 40 godz. - pogłębiona wiedza

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo: od kwestii technicznych, poprzez dobór sprzętu, naukę języka filmowego, aż po samodzielne tworzenie krótkich wideo, wraz z ich publikacją w Internecie, np. w serwisach społecznościowych. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą w znaczącym stopniu podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i rozwijać się w social media video.

Ekspert wideo / foto / live

Kurs stacjonarny 64 godz. - przygotowanie do zawodu

Osiem intensywnych dni na zaaranżowanym planie wideo. Poznasz praktyczne tajniki wiedzy filmowej, nauczysz się, jak wymyślać i tworzyć proste reklamy, przejdziesz też pogłębiony kurs montażu, nauczysz się tworzyć profesjonalne transmisje na żywo, a także poznasz podstawy fotografii. Kurs przygotowujący do startu zawodowego lub do zdobycia nowych, pogłębionych kwalifikacji.
Aleksandra Żylińska
Aleksandra Żylińska
2024-02-14
Szkolenie przeprowadzone bardzo dobrze, profesjonalny przekaz informacji. Jestem mega zadowolona z przebiegu zajęć. Polecam serdecznie 🙂 Dziękuję!
Anna Woźniak
Anna Woźniak
2024-02-09
Extra szkolenie. Polecam serdecznie.
Marika
Marika
2024-02-09
Mnóstwo wiedzy i przesympatyczna atmosfera! 🙂
Anna Bieniek
Anna Bieniek
2024-02-07
Bardzo pomocne szkolenie do wykorzystania dla siebie i w pracy zawodowej, panowie ciekawie prowadza zajęcia i przedstawiają do wykorzystania pomocne rozwiązania, cierpliwi i służący pomocą. Polecam serdecznie
Ankiety PUP
Ankiety PUP
2024-01-23
Panowie profesjonalni oraz bardzo ciekawie prowadzą zajęcia. Jestem bardzo zadowolona i polecam serdecznie 😉

Szybko podnieś swoje kompetencje - lub zdobądź poszukiwany zawód

Nasze szkolenia są skrojone na każdą miarę. Możesz na przykład skorzystać z 4-godzinnego kursu online i błyskawicznie nauczyć się, jak robić filmiki własnym smartfonem. Możesz tez odbyć pełny, zakończony egzaminem, 64-godzinny kurs zawodowy, który pozwoli Ci stać się samodzielnym ekspertem do spraw cyfrowego marketingu. Możesz też wybrać wiele innych szkoleń z naszej bogatej bazy. Dzięki dodatkowym dofinansowaniom stać Cię na rozwój, doskonalenie umiejętności cyfrowych i lepszą pozycję na rynku pracy.

Kompetencje cyfrowe - Twój kapitał na rynku pracy

Technologia cyfrowa wywróciła nasz świat do góry nogami. Z przyjaciółmi spotykamy się na Facebooku, z szefem i klientami widzimy się na Zoomie, transakcje bankowe rozliczamy w aplikacji, a kamerę i aparat fotograficzny wyciągamy z kieszeni przy każdej nadarzającej się okazji.

Badania wskazują, że przeciętny Polak spędza codziennie przed ekranem smartfona, komputera czy telewizora szokującą liczbę ponad 10 godzin. Cyfrowy świat pochłania więc nas silniej, niż to sobie uświadamiamy (raport „Życie przed ekranem. Jak wpływa na wzrok Polaków?”).

Ponieważ narzędzia i platformy cyfrowe wciąż się zmieniają, stają się coraz wydajniejsze, ciekawsze i coraz bardziej inspirujące, więc i my musimy wciąż się rozwijać.

Wysokie kompetencje cyfrowe – a więc nasz osobisty zasób wiedzy – sprawiają, że lepiej i bezpieczniej korzystamy z technologii, nasze życie zawodowe i społeczne jest bardziej świadome, lepiej się komunikujemy i mamy wreszcie lepsze od innych możliwości na rynku pracy

Czytaj dalej

Szkolimy od 10 lat

Cyfrowo Mocni – to nowa oferta edukacyjna, która rozwinęła się ze szkoleń komunikacyjnych, warsztatów kreatywności, a także ze szkoleń fotograficznych i filmowych. Ewoluujemy wraz z technologią cyfrową, która wkroczyła już w niemal każdą dziedzinę naszego życia.

Obecnie obserwujemy błyskawiczny rozwój Sztucznej Inteligencji i mnóstwa narzędzi wspomaganych przez AI. Wciąż duże jest też zapotrzebowanie na tworzenie treści cyfrowych: filmików, zdjeć, grafik i tekstów, przydatnych w promocji produktów i usług na platformach społecznościowych i sprzedażowych. Istotną rolę odgrywa też cyberbezpieczeństwo, szczególnie wobec zjawiska deep-fake, klonowania głosów oraz wizerunków, które wraz z AI osiągnęły niezwykły poziom i skalę. Osoby obdarzone kompetencjami cyfrowymi są w tej chwili potrzebne w każdej firmie, a kursy – szczególnie z obszaru AI – są naszymi bestsellerami.

Zobacz przykładowe wideo

Też możesz tworzyć takie filmiki, to prostsze niż myślisz.

Naszej wiedzy zaufali

Certyfikaty

Należymy do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Nr wpisu: 2.14/00193/2021 wydany przez WUP w Warszawie.

Stosujemy System Zarządzania Jakością potwierdzony certyfikatem PN-EN ISO 9001:2015 w obszarze: świadczenie usług szkoleniowych w zakresie uzyskiwania kompetencji cyfrowych.

Cyfrowo Mocni

Centrum szkoleniowe
Mokotowska 43 / 511, piętro 5
00-551 Warszawa
Zadzwoń po więcej informacji
Napisz, jakich kursów potrzebujesz

Leszek Wejcman