Kręć smartfonem

Smartfon to znakomite narzędzie do promocji swoich produktów lub usług. Na naszym błyskawicznym kursie nauczysz się podstaw wideo, które pozwolą Ci tworzyć świetne rolki, stories, relacje, wideo-zaproszenia i inne formy prostych filmików. Szkolenie ma formę interaktywnych warsztatów, w trakcie których – pod okiem instruktora – samodzielnie tworzysz swoje wideo. Nauczysz się podstawowych aplikacji, a także poznasz świetne narzędzia Sztucznej Inteligencji, które pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu przy tworzeniu własnego wideo.
Kurs online

Kręć smartfonem

 1. Cena z dofinansowaniem: 99 zł
  bez: 360 zł (90 zł/h)

 2. 4 godz. dydaktyczne (jedna sesja.)

 3. Warsztaty

 4. Od podstaw

 5. Egzamin – nie
  Certyfikat – tak, w formie elektronicznej
  Materiały szkoleniowe – w formie elektronicznej

 6. Dofinansowanie: do 75 proc

Cel

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo przy pomocy smartfona: od kwestii technicznych, poprzez naukę filmowania, prostego montażu, dołożenia grafik i muzyki, aż po publikację gotowych materiałów w Internecie, np. w serwisach społecznościowych.  

Czego się nauczysz?

Nauczysz się robić wideo smartfonem od A do Z: od pomysłu, po realizację i umieszczenie gotowego wideo na platformach społecznościowych.

Nauka podstaw języka wideo: kadry, ujęcia, ruch kamery.

Nauka montażu wideo: łączenie ujęć, dodawanie tekstów, animacji, loga, muzyki, komentarzy i innych efektów.

Poznanie popularnych formatów eksportu wideo do social mediów.

Program

Najpierw nauczymy Cię, jak najlepiej kadrować ujęcia, gdzie znaleźć dobre światło, jak zadbać o dźwięk itp.

Później podpowiemy Ci, jak nagrać krótką wypowiedź do kamery i jak filmować tzw. przebitki, a więc ujęcia ilustrujące Twój temat.

Po tym module zaczniesz świadomie planować swoje wideo, a także nauczysz się oszczędzać czas, robiąc tylko takie ujęcia, jakich potrzebujesz.

W tym module nauczysz się prostego montażu w darmowych aplikacjach do montowania wideo: przycinania i układania ujęć, dodawania  muzyki, przebitek, napisów, animacji i efektów.

W ten sposób stworzysz kilka krótkich materiałów wideo, które od razu, prosto z telefonu, umieścisz na dowolnej platformie społecznościowej, takiej jak Facebook, Instagram, YouTube czy Tik-Tok.

Warunki

Do uczestnictwa w zajęciach potrzebny jest komputer podłączony do sieci, oraz smartfon z kartą pamięci umożliwiającą nagranie kilku minut wideo. 

Po szkoleniu otrzymasz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, a także Certyfikat sygnowany przez Fundację Rozwoju Kinematografii. 

Efekty

Po naszym kursie zaczniesz robić proste filmy, a smartfon lub kamera staną się świetnymi narzędziami do promocji produktów i usług.

Nauczysz się, jak – korzystając ze swoich umiejętności oraz z inteligentnych aplikacji – w ciągu kilku minut stworzyć świetne wideo na social media.

Organizator: Leon Studio – inicjator Cyfrowo Mocnych

Leon Studio to firma obecna w Polsce od roku 2002. Realizujemy filmy promocyjne, reklamowe, szkoleniowe, a także streamingi live. Produkujemy też reportaże, filmy dokumentalne i fabularne.