Cyberbezpieczeństwo

Codziennie płacisz kartą, kupujesz w e-sklepach, korzystasz z aplikacji. Swój bank odwiedzasz wirtualnie, korzystając z komputera lub smartfona. Te same urządzenia służą Ci do komunikacji z innymi ludźmi, co sprawa, że Twoje pieniądze i dane nie są do końca bezpieczne. Ten kurs jest przewodnikiem po świecie bankowości elektronicznej, który pozwoli na ominięcie zagrożeń i wybór bezpiecznych metod chroniących Twoją własność.
Kurs online

Bezpieczne pieniądze

  1. Cena: zapytaj o cenę

  2. 4 godz. dydaktyczne (1 sesja)

  3. Wykłady z ćwiczeniami

  4. Od podstaw

  5. Egzamin – nie
    Certyfikat – tak
    Materiały szkoleniowe – tak

  6. Możliwość dofinansowania

Cel

Znajomość narzędzi służących do transakcji finansowych w Internecie.
Znajomość zagrożeń towarzyszących płatnościom online.
Poznanie różnorodnych systemów zabezpieczeń.
Sprawdzenie i zabezpieczenie urządzeń, z których korzystamy na co dzień: komputera i telefonu.
Znajomość praw konsumenta usług finansowych. 

Czego się nauczysz?

W jaki sposób działają cyberprzestępcy: najczęściej spotykane rodzaje przestępstw internetowych, jak można się przed nimi zabezpieczyć. Poznasz przykłady autentycznych zdarzeń, które przytrafiły się innym ludziom.

Jakie Twoje zachowania w sieci mogą wpływać na bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Co możesz zrobić tu i teraz, aby zminimalizować ryzyko ataku na Twoje finanse. Poznasz najlepsze dobre praktyki w cyberprzestrzeni.

Omówimy zasady działania aplikacji oferowanych przez banki, systemy płatności mobilnych, takie jak: BLIK, usług finansowych typu PayPal, operatorów płatności online: PayU, CashBill, Dotpay Przelewy24 i Tpay.

Podpowiemy, dlaczego warto korzystać z bankowości internetowej w rozsądny i świadomy sposób. Poznasz regulacje prawne chroniące konsumenta usług finansowych.

Zyskasz umiejętności praktyczne i dowiesz się:

na co należy uważać przy dokonywaniu transakcji telefonem,
jak bezpiecznie wykonać przelew internetowy,
jak bezpiecznie płacić kartą w sieci,
co robić, gdy ktoś nas oszuka,
jak naprawić błąd zrobiony podczas transakcji, np. co robić w przypadku wpisania błędnego numeru konta odbiorcy podczas przelewu online.

Program

Przedstawienie najważniejszych cyfrowych zagrożeń, ich definicji, specyfiki działania oraz jakie stwarzają niebezpieczeństwo (m.in. złośliwe oprogramowanie, wirusy, trojany, rootkity, oprogramowanie szpiegujące czy phishing).

Casusy – omówienie poszczególnych zdarzeń na przykładach, które zdarzyły się lub mogły zdarzyć w rzeczywistości.

Dowiesz się jaka jest specyfika działania kont elektronicznych, aplikacji bankowych na smartfony, BLIKa, kart kredytowych, PayPala, PayU, CashBilla, Dotpay Przelewy24 oraz Tpay.

Poznasz aplikacje ułatwiające i zabezpieczające przeprowadzanie transakcji elektronicznych.

Plusy i minusy wybieranych przez banki i twórców technologii rozwiązań.

Opowiemy, na co należy zwracać uwagę w czasie dokonywania transakcji, podczas korzystania z urządzeń elektronicznych i komunikacji (sms-y, wpisy, e-maile, rozmowy).

Jakie sytuacje sprzyjają popełnianiu błędów. Czego unikać, a co wybierać. Jak się zabezpieczyć. Co robić, gdy już popełniło się błąd. Jak go naprawić.

W tym module omówimy przepisy prawne służące ochronie konsumenta usług finansowych. Przedstawimy orzeczenia sądów polskich i europejskich kształtujące linię orzeczniczą w tej materii.

Przedstawimy źródła, z których warto czerpać najważniejsze informacje dotyczące tematu szkolenia.

Warunki

Do uczestnictwa w zajęciach potrzebny jest komputer podłączony do sieci oraz smartfon.
Po szkoleniu otrzymasz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, a także Certyfikat.

Efekty

Po naszym kursie Twoje pieniądze i dane będą lepiej chronione. Z pewnością uda Ci się uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Będziesz wiedzieć, jak postępować w sytuacjach awaryjnych.

Organizator: Cyfrowo Mocni

Cyfrowo Mocni – to nowa oferta edukacyjna, która rozwinęła się ze szkoleń komunikacyjnych, warsztatów kreatywności, a także ze szkoleń fotograficznych i filmowych. Ewoluujemy wraz z technologią cyfrową, która silnie podąża w stronę kultury wizualnej dominującej w Internecie.