Reklamuj się smartfonem

Pełny, 14-godzinny wariant kursu (3 sesje), zawiera moduł dotyczący tworzenia sugestywnych filmików reklamowych, pokazujących usługi, produkty lub idee za pomocą ujęć, a nie tylko słów. Warsztaty polecamy osobom, które chcą inwestować swoje zaangażowanie w social mediach, szukając skutecznego sposobu dotarcia do nowych klientów.
Kurs online

Reklamuj się smartfonem

 1. Cena z dofinansowaniem: 499 zł
  bez: 1260 zł (90 zł/h)

 2. 14 godz. dydaktycznych (3 sesje)

 3. Warsztaty

 4. Od podstaw

 5. Egzamin – nie
  Certyfikat – tak, w formie elektronicznej
  Materiały szkoleniowe – w formie elektronicznej

 6. Dofinansowanie: do 60 proc

Cel

Praktyczna nauka samodzielnego tworzenia treści wideo przy pomocy smartfona: od kwestii technicznych, poprzez naukę filmowania, prostego montażu, dołożenia grafik i muzyki, aż po publikację gotowych materiałów w Internecie, np. w serwisach społecznościowych.  

Czego się nauczysz?

Nauczysz się robić wideo smartfonem od A do Z: od pomysłu, po realizację i umieszczenie gotowego wideo na platformach społecznościowych.

Nauka podstaw języka wideo: kadry, ujęcia, ruch kamery.

Nauka montażu wideo: łączenie ujęć, dodawanie tekstów, animacji, loga, muzyki, komentarzy i innych efektów.

Poznanie popularnych formatów eksportu wideo do social mediów.

Poznanie nowoczesnych i innowacyjnych trendów wideo.

Nauka tworzenia prostych, atrakcyjnych filmików za pomocą dedykowanych aplikacji, znacznie oszczędzających czas tworzenia kontentu.

Poznanie dodatkowego sprzętu wideo i zagadnień technicznych związanych z produkcją prostych filmów wideo.

Pomocne adresy: skąd brać legalne ujęcia, muzykę, grafiki.

Kwestie praw autorskich i praw do wizerunku.

Poznanie różnych formatów filmów internetowych: wideo-zaproszeń, wywiadów, video-postów, materiałów edukacyjnych.

Poznanie roli i podstawowych ustawień światła, dźwięku, a także prowadzenia osób występujących w wideo.

Nauka tworzenia pomysłów scenariuszowych.

Nauka języka wideo: pokazanie produktów, usług lub idei poprzez opowiadanie obrazem.

Program

Najpierw nauczymy Cię, jak najlepiej kadrować ujęcia, gdzie znaleźć dobre światło, jak zadbać o dźwięk itp.

Później podpowiemy Ci, jak nagrać krótką wypowiedź do kamery i jak filmować tzw. przebitki, a więc ujęcia ilustrujące Twój temat.

Po tym module zaczniesz świadomie planować swoje wideo, a także nauczysz się oszczędzać czas, robiąc tylko takie ujęcia, jakich potrzebujesz.

W tym module nauczysz się prostego montażu w darmowych aplikacjach do montowania wideo: przycinania i układania ujęć, dodawania  muzyki, przebitek, napisów, animacji i efektów.

W ten sposób stworzysz kilka krótkich materiałów wideo, które od razu, prosto z telefonu, umieścisz na dowolnej platformie społecznościowej, takiej jak Facebook, Instagram, YouTube czy Tik-Tok.

W tym module poznasz kilka prostych aplikacji, które jeszcze bardziej ułatwią Ci tworzenie krótkich wideo. Czasem wystarczy kilka kliknięć, aby znacząco podnieść jakość wideo lub uzyskać niesamowity efekt filmu reklamowego.

Program warsztatów jest wzbogacony o informacje dotyczące niedrogiego sprzętu dodatkowego (np. prostych lamp, statywów, mikrofonów) pomocnego w działaniach filmowca-amatora.

Otrzymasz także informacje dotyczące praw autorskich, praw do wizerunku, a także serwisów, z których możesz pobierać wolne od praw materiały audio-wideo.

W tym module nauczysz się podstaw języka wideo. Prawdziwy film to nie tyle wypowiedź do kamery, ile sugestywna opowieść, w której najważniejszą rolę pełnią ujęcia.

Poznasz też podstawy tworzenia filmu reklamowego: a więc tego, jak pokazywać swoje produkty, usługi lub idee. Podpowiemy Ci także, jak tworzyć krótkie, chwytliwe hasła, które urozmaicą Twój przekaz.

Jest to moduł dla osób, które chcą uzyskać pogłębioną widzę o tym, jak najskuteczniej wykorzystać wideo w komunikacji z klientami.

Warunki

Do uczestnictwa w zajęciach potrzebny jest komputer podłączony do sieci, oraz smartfon z kartą pamięci umożliwiającą nagranie kilku minut wideo. 

Po szkoleniu otrzymasz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, a także Certyfikat sygnowany przez Fundację Rozwoju Kinematografii. 

Efekty

Po naszym kursie zaczniesz robić proste filmy, a smartfon lub kamera staną się świetnymi narzędziami do promocji produktów i usług.

Nauczysz się, jak – korzystając ze swoich umiejętności oraz z inteligentnych aplikacji – w ciągu kilku minut stworzyć świetne wideo na social media.

Inaczej spojrzysz na każdy film, bo sam nauczysz się opowiadać obrazem i dźwiękiem, przekazywać historie i treści, którymi chcesz się podzielić z innymi.  

Organizator: Leon Studio – inicjator Cyfrowo Mocnych

Leon Studio to firma obecna w Polsce od roku 2002. Realizujemy filmy promocyjne, reklamowe, szkoleniowe, a także streamingi live. Produkujemy też reportaże, filmy dokumentalne i fabularne.

Od wielu lat prowadzimy własne autorskie „Warsztaty na planie filmowym”. W czasie naszych warsztatów korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego: kamer, obiektywów, świateł, mikrofonów, którymi posługują się nasi kursanci.

Cyfrowo Mocni to system szkoleń, który stworzyliśmy w związku z gigantycznym rozwojem technologii: każdy z nas ma aparat fotograficzny i kamerę w swoim smartfonie, a brakuje prostych, krótkich szkoleń, jak tych narzędzi dobrze używać w biznesie.